O Autorze

Jestem niewidomy od trzeciego roku życia. Lubię nowinki techniczne, jednak nie pozwalam by zdominowały moje codzienne życie. Lubię psy i jestem posiadaczem psa przewodnika (obecnie już emerytowanego).

Bartek Lenarth na spacerze z psem

Bartek Lenarth na spacerze z psem

 

Żegluję, ale zdecydowanie za rzadko w stosunku do moich potrzeb – daleko do morza. Od dobrych kilku lat jestem uczestnikiem i staram się wspierać akcję zobaczyć morze (rejsy niewidomych jachtem Zawisza Czarny).

Pasjonuje mnie motoryzacja. Szczególnie nieco starsza, czyli klasyka. Lubię sobie przy tym pobrudzić ręce.

Miałem przyjemność uczestniczyć jako niewidomy kierowca w promocyjnym otwarciu mistrzostw Europy w rallycrossie na torze Słomczyn oraz brać udział jako kierowca w odcinku specjalnym Rajdu Barbórka.

W pracy

Zajmuję się dostępnością od 2005 roku. Pierwszym poważnym projektem w jakim brałem udział było badanie dostępności portalu firmy Energa. Od tej pory, współpracowałem z wieloma firmami przeprowadzając audyty dostępności. Wykonywałem również audyty aplikacji mobilnych oraz doradzałem w zakresie dostępności przestrzeni publicznej.

Pracując jako administrator w firmie telekomunikacyjnej, zdobyłem doświadczenie z zakresu administracji systemami Linux. Świadczyłem usługę wsparcia technicznego, dzięki czemu zdobyłem istotne umiejętności kontaktu i obsługi klienta.

Do moich obowiązków między innymi należało utrzymanie i świadczenie wsparcia technicznego dla usług hostingowych, dzięki czemu poznałem kwestie związane z instalacją, konfiguracją i utrzymaniem aplikacji webowych.

Doświadczenie szkoleniowe zdobywałem szkoląc między innymi nauczycieli z zakresu obsługi sprzętu wspomagającego osoby niewidome i niedowidzące.

-Bartłomiej Lenarth

Ta strona używa Cookies! Dzięki temu możemy lepiej dostosować treść do Twoich oczekiwań. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę
Jest OK.
x