O Nas

Umożliwiamy osobom niepełnosprawnym i starszym korzystanie z nowoczesnych programów komputerowych, stron internetowych oraz sprzętu.

Kilka powodów, dlaczego warto przy naszej pomocy zadbać o dostępność strony internetowej

 • W przypadku instytucji prezentujących informacje publiczne, dostępność stron jest nakazana prawnie. Strony publiczne, powinny być zgodne z wytycznymi WCAG 2.0 Na poziomie AA – dostępna strona to strona zgodna z prawem.
 • Strona dostępna, to strona przyjazna dla wyszukiwarek. Poprawa dostępności strony wpływa na poprawę pozycji w wyszukiwarkach (SEO).
 • Dzięki dostępnej stronie, Twoje produkty, usługi, informacje docierają do większej ilości odbiorców. (Liczba osób przynajmniej ze znacznym uszkodzeniem wzroku szacowana jest na około 150000 – a to tylko osoby ze znacznymi wadami wzroku!)
 • Dostępność, to łatwość korzystania. Zyskują na tym osoby starsze, początkujący użytkownicy komputera, osoby z problemami z uczeniem się, użytkownicy starszych komputerów. To ogromna ilość Twoich potencjalnych klientów i odbiorców.
 • Dostępność strony przekłada się zazwyczaj na responsywność – przyjazność dla urządzeń mobilnych.
 • Strona dostępna, zazwyczaj jest prawidłowo zoptymalizowana, co pozwala zaoszczędzić na serwisie, utrzymaniu i administracji.
 • Strona dostępna to doskonała wizytówka, reklama, firmy przyjaznej i odpowiedzialnej społecznie
 • Gdy materiały na Twojej stronie są dostępne, oszczędzasz na innych formach promocji – ulotkach, infolinii, przedstawicielach, pomocy technicznej itp.
 • Doświadczenie mówi, że dostępnie zaprojektowana strona jest również użyteczna i funkcjonalna.

Dlaczego warto współpracować właśnie z Dostepnosc.net

1. Kilkuletnie doświadczenie w badaniach dostępności

Poważnie tematem dostępności zająłem się już w 2005 roku, przeprowadzając jedne z pierwszych w Polsce badania dostępności strony internetowej firmy Energa. Wraz z firmą Janmedia Interactive stworzyliśmy film, pokazujący jak z komputerem pracuje osoba niewidoma.

Od tego czasu współpracowałem między innymi z:

 • Divante,
 • Extenso,
 • Uniwersytetem Jagiellońskim,
 • Dostępny.net.

Testując strony banków, sklepów internetowych i innych instytucji, zdobywałem wiedzę i doświadczenia, którą oferuję w ramach mojej działalności.

2. Dysponuję nowoczesnym i zróżnicowanym sprzętem i oprogramowaniem

Testuję strony i aplikacje przy pomocy najbardziej popularnych programów odczytu ekranu, takich jak Jaws, Window-Eyes, NVDA, Voice Over, Talk Back. Przeprowadzam walidację oraz testy stron internetowych przy pomocy dedykowanego oprogramowania walidującego.

Do testów i szkoleń wykorzystuję najnowsze urządzenia z systemami Windows (tablet oraz laptop), iOS 7 (iPad, iPhone), OSX (Macbook), Android 4.4 (telefon oraz tablet z serii Google Nexus). Dzięki temu mogę przeprowadzić testy nie tylko stron internetowych, ale i aplikacji na dowolny system operacyjny. Baza sprzętowa pozwala na realne testy „responsywności” stron internetowych.

Posiadany sprzęt i oprogramowanie pozwala na zaprezentowanie obsługi aplikacji lub strony internetowej przy pomocy oprogramowania wspomagającego, na najbardziej popularnych obecnie systemach operacyjnych, przy użyciu najbardziej popularnych narzędzi wspomagających.

3. Zróżnicowane testy

Testuję strony www, aplikacje mobilne i tradycyjne oraz sprzęt pod kątem dostępności oraz innych aspektów: niezawodności, funkcjonalności itp.

Organizuję odpowiednią grupę testerów – np. osoby z dysfunkcją wzroku, osoby starsze czy z problemami motorycznymi w celu przeprowadzenia testów na większej grupie użytkowników.

4. Pracując dla klienta, pracuję też dla siebie

Jestem osobą niewidomą. Każda dostępna strona, aplikacja, każdy audyt jaki wykonuję, przyczyna się do mojej własnej wygody, dostępności do usług i produktów. Dzięki temu masz gwarancję dobrze wykonanej pracy.

Jako firma, istnieję na rynku od 2013 roku. Jest to zwieńczenie moich doświadczeń i spełnienie marzeń. Własna działalność pozwala mi na szersze działania w zakresie dostępności. Dzięki działalności gospodarczej, znacznie ułatwiona jest współpraca z innymi firmami i instytucjami. Jako samodzielny podmiot, mogę oferować usługi niezależne od pośredników i osób trzecich. Wszystko to pozwala na bardziej aktywne działania na rzecz dostępności oraz edukacji osób niepełnosprawnych i starszych.

Więcej o mnie na stronie „O Autorze„.

Ta strona używa Cookies! Dzięki temu możemy lepiej dostosować treść do Twoich oczekiwań. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę
Jest OK.
x