Inpost Mobile dla androida: dostosowanie do funkcji dostępności

Lubię Paczkomaty, Chociaż nie jest to może najlepsza forma dostarczania paczek dla osoby niepełnosprawnej, to mimo wszystko mam dużą sympatię do tej usługi i korzystam regularnie.
Jakiś czas temu w aplikacji Inpost Mobile, która służy do śledzenia i zarządzania przesyłkami pojawiła się opcja odbioru paczki bez wpisywania kodu i interakcji z Paczkomatem – zdalne otwarcie skrytki. I dlatego trafiła ona na moje urządzenie.
Korzystałem, działa, chociaż generuje pewne kłopoty – przy pierwszym otwarciu skrytki po moją paczkę rzucił się stojący właśnie przy ekranie starszy pan, z którym na szczęśćcie nie musiałem walczyć na śmierć i życie, ale wytłumaczyłem mu co i jak. Po sprawdzeniu odbiorcy oddał mi paczkę.

Sympatyczna aktualizacja

Dwa dni temu pojawiła się aktualizacja aplikacji na androida. Sprawdzam zawsze co nowego w aktualizacji i bardzo się zdziwiłem i ucieszyłem zarazem. W opisie zmian pojawił się wpis:

dostosowanie aplikacji do funkcji Dostępności – TalkBack

Przyznam, że nie zdarza się to zbyt często, by deweloper pamiętał o takich ulepszeniach aplikacji. Sam kilku krotnie prosiłem różnych deweloperów o poprawki, oferując swoją pomoc w tym zakresie i w większości sytuacji programiści nie bardzo wiedzieli o czym do nich piszę, nie wykazując entuzjazmu by zgłębić temat.
Co prawda nie pamiętam, czy przed aktualizacją miałem jakieś problemy przy ostatnim odbiorze, ale dzisiaj odebrałem dwie przesyłki i wszystko działa prawidłowo! Wszystkie elementy aplikacji są prawidłowo odczytywane, tak że jeśli ktoś korzysta z tej formy odbioru paczek – polecam sprawdzić.
Miło, że Inpost pamięta o dostępności swojej aplikacji.

Ta strona używa Cookies! Dzięki temu możemy lepiej dostosować treść do Twoich oczekiwań. Korzystając ze strony wyrażasz na to zgodę
Jest OK.
x